U svojoj istoriji koja traje 160 godina i obuhvata pet generacija, šampanjac Pol Roger je zasluženo poneo titulu najboljeg šampanjca na svetu za 2019-tu godinu.
Ovo izuzetno priznanje je plod nepokolebljive posvećenosti dvema osnovim vrednostima: izuzetnosti i nezavisnosti.
Svako vino koje nosi naziv Pol Roger brenda se tretira kao besprekoran ambasador njihove duge istorije. Tokom pet generacija, naslednici su ostali jednako zahtevni i lojalni strategiji koju je postavio osnivač vinarije.
Nije nikakva tajna da je ovaj vrhunski šampanjac i zvanično piće kraljevskog dvora. Naime, služeno je na venčanju princa Harija i Megan, kao i na venčanju ostalih vojvoda i vojvotkinja iz kraljevske porodice.
Kroz istoriju najboljeg šampanjca na svetu
1849 - 1899
Upravo u januaru 1849. godine je bila prva prodaja Pol Roger šampanjca. Firma se brzo razvijala i ubrzo je došlo do preseljenja iz sela Ej (Ay) u Eperneju (Eperney) 1851. godine. Već 1855. godine, Pol je zavoleo proizvodnju brut šampanjca i uvideo je da se ovakav tip šampanjaca izuzetno dopada Englezima. Do 1899. godine, kada je osnivač umro, brend je stekao zavidnu prepoznatljivost.
Porodica Roger je živela u selu Ej (Ay), mestu poznatom po svojim vinogradima koji su se prostirali u podnožju planine Reims. Pol Roger je imao svega 18 godina kada je 2. januara 1849. godine prodao svoju prvu bocu vina. Okolnosti su ga naterale da preuzme posao jer je njegov otac bolovao od neizlečive bolesti i morao je da napusti posao. Porodica se smestila u Eperneju 1851. godine, odakle je posao imao mogućnost da se razvija. Kada je Pol Roger umro od upale pluća 1899., njegova dva sina su preuzela porodični posao.
1900 - 1918
23. februara 1900. godine desila se ogromna katastrofa gde se urušio deo podruma i zgrade. Pet stotina sanduka i pola miliona boca je uništeno. Međutim ni to nije pokolebalo dva brata, Maurisa (Maurice) i Žorža (Georges), da zajedničkom istrajnošću prevaziđu veliku katastrofu. Nakon tog nemilog događaja, izvoz vina je uznapredovao a mnogi članovi kraljevske porodice su postali njihovi stalni kupci. Najbolji restorani na Jelisejskim poljima su služili Pol Roger šampanjac, međutim Prvi svetski rat je doveo do velikog zastoja.
1919 - 1945
Zabrane u Americi i Ruska revolucija su umnogome otežale izvoz, ali Pol Roger je postajao prisutniji u sve više zemalja i razvoj firme se nastavio. Porodica osnivača je imala direktnu kontrolu tokom celog procesa poslovanja i to je pomoglo da se održi njihov pravi identitet tokom razvoja. Tokom Drugog svetskog rata, kada je Nemačka okupirala Francusku, proizvodnja i prodaja šampanjca je bila kontrolisana od strane Wehrmacht-a.
S druge strane, ispostavilo se da su braća idealan par za vođenje porodične firme. Mauris je bio "glas", brinući se o odnosima sa javnošću, prodaji i marketingu, dok je Žorž bio "nos" kompanije, ponekad je nosio epitet degustatora nadgledajući proizvodnju šampanjca. Kasnije je takođe bio zadužen i za finansijski menadžment. 1927. godine na svet je došao (Žak) Jacques, sin od Maurisa, čime je oglašen dolazak treće generacije u firmi. Upravo tih godina, Velika Dama Odette Pol-Roger je postala prijateljica sa Vinstonom Čerčilom.
1946-1999
Žorž je umro 1950 a nekoliko godina kasnije 1959. i Mauris, treća i četvrta generacija su počele da vode kompaniju. Žak i Žan (Jean) su bili rukovodstvo, uz pomoć Maurisevog unuka, Kristijana (Christian de Billy). 1988. godine prvi član pete generacije je ušao u posao: Hubert de Billy, Kristijanov sin, postao je menadžer prodaje za Francusku. Patris (Patrice Noyelle), koja nije bila član osnivačke porodice, pridružila se menadžmentu 1997. godine.
Od 2010

Pol Roger šampanjci imaju dušu, stvoreni su zajedničkim naporima jednog porodičnog duha i karakterom odličnih vinograda. Počevši od berbe iz najboljih vinograda pa sve do brižljivog rada u podrumu i na kraju do police u vinotekama širom sveta.